تبلیغات
عروج اندیشه - امروز: 11/9
عروج اندیشه
یا لثارات الحسین...
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 20 شهریور 1390 توسط مبین | خانه نظرات ()


امروز 11 سپتامبر است، همان 11/9 معروف. یوم الواقعه‌ای که در بوق و کرنا کردنش برای اسلام هراسی عالمیان، خیلی بزرگتر از حادثه‌اش بود. اما چه جالب که به همان سرعت، ساختگی بودنش و اهداف پشت پرده‌اش از هر طرف بیرون زد. و امروز دقیقاً یک دهه از آن حادثه می‌گذرد.

 غرب خود را به آسمان برد و به زمین کوفت  تا به همین بهانه، اسلام‌ستیزی را نقل هر مجلس کند و من در طول این سال‌ها، همیشه دوست داشتم بدانم آیا اینطور شد یا نه؟ آیا واقعاً در اذهان مردم جهان، این موضوع توانست جای خود را باز کند یا نه؟ اما امروز پس از 10 سال مطمئن شده‌ام که چند برابر، طرح آمریکا هراسی و استکبار ستیزی در بورس آمده! اصلاً این روزها، یک جورهایی شعار بر علیه آمریکا و اسرائل و غیره‌شان، کلاس دارد! البته نه به معنای توخالی، که به معنای حقیقتی انکار نشدنی. جای دوری هم نرویم، همین ربیع الثورات الاسلامیه خودش یک نمونه است، آن هم به عنوان مشتی از خروار. بیداری اسلامی حتماً حتماً یک بعد استکبارستیزی جهانیان است و در باطن امر، عرصه مردم عدالت‌خواه و ظلم گریز، ورای مسلمانان می‌رود.

 مولایم امام خامنه ای در این زمینه فرموده اند:

««امریكائى‌ها قضیه‌ى 20 شهریور، یعنى همان 11 سپتامبرِ چهار پنج سال قبل را بهانه‌اى قرار دادند براى اینكه مطامع خودشان را در خاورمیانه پیش ببرند. هدف اصلى آنها هم این بود كه بتوانند خاورمیانه‌اى درست كنند بر محور منافع اسرائیل؛ به تعبیرى كه آن روز ما میكردیم، خاورمیانه‌اى با پایتختى اسرائیل؛ اینطور چیزى مورد نظرشان بود... این یكى از قدمهاى مهم ایجاد خاورمیانه‌ى جدید بود كه باید بر محور منافع اسرائیل به وجود بیاید. آن وقت چنین خاورمیانه‌اى میتواند ایران اسلامى را در محاصره قرار بدهد؛هدفشان این بود... شما حالا جزء جزء این نقشه را مورد ملاحظه قرار بدهید. در فلسطین این نقشه شكست خورد... خود رژیم صهیونیستى هم - كه هدف، تقویت این رژیم بود - ضربه خورد و امریكائى‌ها هم تودهنى خوردند... امریكائى‌ها دچار مشكلند. حالا فرافكنى و طلبکار شدن رسانه‌اى كه اهمیتى ندارد. حالا ایران یا كشور دیگرى را متهم بكنند، كه مایه‌اى ندارد. اما در خود این گزارشهایشان، ضعف و فروماندگى و پاى در گلى كاملاً آشكار است... برادران و خوهران عزیز! ملت بزرگ ایران! قدر خودتان را بدانید؛ قدر این راه را بدانید؛ قدر این صراط مستقیمى كه شما را قدرتمند و عزیز كرد و دشمن شما را در مقابل شما كوچك و حقیر كرد، بدانید. این راه، راه خداست؛ دعوت پیامبران خداست؛ راه حاكمیت اسلام است»». (خطبه های نماز جمعه 1386/06/23)

حوادث تاریخی سالهای گذشته تا به امروز، برای همه نتایج و ثمرات مختلفی داشت. اما برای جوانانی مثل من چیزی فراتر از تجربیات تاریخی بود. بارها خوانده بودیم کتاب‌هایی که در صدد بودند حقیقت اسلام را بشناسانند. سال‌ها نشسته بودیم پای منبرهایی که سخنرانان‌شان، از جان مایه می‌گذاشتند برای اثبات حقانیت اسلام. نه اینکه حقانیت اسلام را قبول نداشتیم؛ عقیده‌ای بود در کنار سایر عقاید اسلامی‌مان، اما هنوز پخته نشده بود تا باور قلبی شود. حالا که کمی بزرگ شده‌ایم و با چشمانمان می‌بینیم که تاریخ چگونه دارد رقم می‌خورد، بالاخره این باور قلبی هم شکل گرفته و به قول معروف، با تمام وجود آن را درک می‌کنیم. و شده است مصداق ضرب المثل (شنیدن کی بود مانند دیدن)! الان «تحقق وعده های الهی»، «پیروزی حق بر باطل»، «گرایش فطرت انسان‌ها به خداباوری و عدالت» و... برایمان صرف کلمه‌هایی با ترکیبات تازه نیستند و مطمئناً این روزها در همین موضوع است که با برادران و خواهران مسلمانمان در هر جای دنیا هم صدا شده‌ایم.

  راستی، این روزها، دلم برای امام روح الله تنگ شده است عجیب. جایش یک جورهایی خالی است. کاش در کنار ما بود و می‌دید چگونه انقلاب اسلامی که شالوده‌اش را بنا کرد، دارد انفجارهای نور می‌شود در عالم. می‌دانم او شاهد بر ماست، اما جلوی دلتنگی را نمی‌شود گرفت. گاهی دلم تنگ می‌شود...

طبقه بندی: سیاست روز، 
درباره وبلاگ

سر خوش ز سبوی غم پنهانی خویشم
چون زلف تو سرگرم پریشانی خویشم
در بزم وصال تو نگویم ز کم و بیش
چون آینه خو کرده به حیرانی خویشم
یکچند پشیمان شدم از رندی و مستی
عمریست پشیمان ز پشیمانی خویشم...
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان